HomeMimari Proje

Bütünüyle Mimarlık?Mimarlık Hizmetleri

Mimarlık hizmetimizde; parsele ait imar durumu incelenir. Mevzuat ve kanunlardan maksimum yararlanacak, bölgeye değer katacak, doğaya en az şekilde müdahale edecek şekilde işveren ve toplum faydasına mimari tasarım ve inşaat hesabı yapılır. Parselin fiziki durumuna, manzara yönüne, rüzgar ve ışık alma şekline göre blok/blokların yerleşimi yapılarak vaziyet planı hazırlanır. Parselin imar durumu bilgileri, inşaat alanı hesabı, yaklaşık bağımsız bölüm sayısı ile yapılaşma bilgileri ve vaziyet planı müşteriye sunularak; müşterinin imar ile ilgili tüm sorularına yanıt verilmiş olunur. Bunun yanında işverenin yaklaşık inşaat bütçe öngörüsü de belirlenmiş olur.

Tasarım ve uygulama sürecini konusunda tecrübeli mimari ekibimizle gerçekleştiriyoruz. Projelerimizi 3 boyutlu olarak hazırladığımız sunumlarla işverenlerimize sunuyoruz.

Mimari projemizi tasarlarken, eş zamanlı olarak, haritacılık işlemleri, zemin etüd çalışmaları, mekanik projesi, elektrik projesi, statik projesi, iskele projesi, iksa projesi, peyzaj projesi, ağaç rölöve çalışmaları, sıhhi tesisat atık su ve içme suyu projesi, yapı aplikasyonu ve TUS belgesi, enerji kimlik belgesi gibi inşaat ruhsatı için gerekli olan tüm kalemleri aynı anda yönetiyor, mimari proje ile koordinasyonunu sağlıyoruz.

İnşaat ruhsatı alımından iskan alımına kadar olan tüm süreçleri yönetiyoruz.

https://arensemimarlik.com/wp-content/uploads/2021/04/mimari-proje.jpg
https://arensemimarlik.com/wp-content/uploads/2020/09/logo-web.png

Kurumsal

Şirketimiz, mimarlık ve mühendislik alanlarında Mersin’de uzun yıllara dayanan tecrübe ve uzmanlığa sahip proje, taahhüt ve danışmanlık firmasıdır.
İletişim Bilgilerimiz
Bahçelievler Mah. 1839 Sok. Akil İş Merkezi No:16 Yenişehir / Mersin
Sosyal Medya

© Copyright 2020. ARENSE Mimarlık & Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır. Siste-Ma – Web Tasarım